XC9235E18CER-G
ZhongHao Industry Limited
Contact Now
XC9235E18CER-G
  • 1
Output Current : 600 mA
Product Category : Switching Voltage Regulators
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Input Voltage MAX : 6 V
Package / Case : USP-6C
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Output Voltage : 1.8 V
Packaging : Reel
Input Voltage MIN : 1.8 V
Switching Frequency : 1.2 MHz